League
3A
Central Kitsap
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Wrestling
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Central Kitsap Opponent  
Tue, Nov 29 Jamboree
Central Kitsap 0 Gig Harbor 0
* Thu, Dec 1 Central Kitsap 43 Capital 42
Sat, Dec 3 Edmonds Invite
Central Kitsap 44 Edmonds-Woodway (Host) 95
Arlington 104
Burlington-Edison 30
Bremerton 26
Bonney Lake 225
Decatur 34
Ferndale 99
Hazen 28
Kelso 210
Kentwood 119
Lindbergh 62
Meadowdale 61
North Central 132
Oak Harbor 32
Peninsula 91
Squalicum 74
Shorewood 38
Sedro-Woolley 0
Union 183
Sat, Dec 10 Judy Emry Invite (Girl & Boys JV)
Sat, Dec 10 Olympic Duals
Central Kitsap 0 Olympic (Host) 0
Auburn 0
Arlington 0
Bremerton 0
Curtis 1
Davis 0
Kelso 0
Southridge 0
South Kitsap 0
Toppenish 0
Tahoma 0
Union 0
Wenatchee 0
White River 0
Yelm 0
Fri, Dec 16 Hammerhead Invitational
Central Kitsap Bainbridge
Franklin Pierce
Gig Harbor
Klahowya
North Thurston
Shelton
Sultan
W F West
Yelm
        Weigh-In 7:15am, Wrestling Begins 10:00am
Sat, Dec 17 Hammerhead Invitational
Central Kitsap Bainbridge
Franklin Pierce
Gig Harbor
Hazen
Klahowya
North Thurston
Sultan
Shelton
South Kitsap
W F West
Yelm
        Weigh-In 8:00am, Wrestling Begins 10:00am, Finals 6:00pm
* Thu, Dec 22 Central Kitsap 38 North Thurston 42
* Thu, Dec 22 Central Kitsap 18 Timberline 62
Tue, Dec 27 Hawkins Memorial JV Tournament
Wed, Dec 28 North Mason Classic
Thu, Dec 29 Pacific Coast Wrestling Championships
Central Kitsap 0 Evergreen (Host) 0
Burlington-Edison 0
Battle Ground 0
Blaine 0
Camas 0
Edmonds-Woodway 0
Ferndale 0
Graham Kapowsin 0
Glacier Peak 0
Heritage 0
Jackson 0
Lake Stevens 0
Mountain View 0
Olympic 0
Olympia 0
Prairie 0
Peninsula 0
Ridgefield 0
Selah 0
South Kitsap 0
Squalicum 0
Tumwater 0
Union 0
W F West 0
Woodinville 0
* Thu, Jan 5 Central Kitsap 10 Yelm 67
Fri, Jan 6 Gut Check
* Thu, Jan 12 Central Kitsap 45 Shelton 36
Sat, Jan 14 Matman Classic
* Thu, Jan 19 Central Kitsap 54 Gig Harbor 28
Sat, Jan 21 End of the Day Tournament
Central Kitsap 0 Lakes (Host) 0
Bremerton 0
Camas 0
Clover Park 0
Eastside Catholic 0
Graham Kapowsin 0
Issaquah 180
Kingston 0
Lindbergh 0
North Kitsap 0
Port Townsend 0
Redmond 174
Spanaway Lake 172
* Thu, Jan 26 Central Kitsap 19 Peninsula 57
Sat, Jan 28 All Comers Tournament
* Sat, Feb 4 League Tournament
Central Kitsap 152 North Thurston (Host) 164
Capital 47
Gig Harbor 77
Peninsula 231
Shelton 176
Timberline 221
Yelm 415

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 SSCAthletics.org
Advertising Privacy Policy